188484-2021 - ResultatSverige-Trollhättan: Reparation och underhåll av kylargrupper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyla 2021
Referensnummer: 2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighetens behov utan periodiska kontroller gällande kyla samt repartion/service.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331230 Installation av kylutrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser periodiska kontroller av kylaggregat och reparationer/service inom Trollhättans kommun. Uppdraget avser ca 160 aggregat.