Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - serviceavtal för underhåll, provning och beredskap för ställverksanläggningar driftområde Nordost
Referensnummer: FAST 2021-00090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhåll, provning och beredskap för ställverksanläggning inom Västra Götalandsregions driftområde Nordost
Borås, Trollhättan, Uddevalla och Skaraborg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen