2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförandeentreprenad i Samverkan - Ulmus (fd Studenthuset), Uppsala
Beskrivning: Om- och tillbyggnad av SLU:s bibliotek, beläget i Ultuna, Uppsala
Intern identifierare: 24/66
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Utförandeentreprenad i Samverkan
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Om- och tillbyggnad
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär entreprenad
Beskrivning: Om- och nybyggnation