188543-2021 - ResultatSverige-Umeå: Radio- och televisionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av kabel-TV
Referensnummer: 2105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92200000 Radio- och televisionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Service, underhåll och installation av Kabel-TV-arbeten i hela fastigheten inom AB Bostaden i Umeå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92200000 Radio- och televisionstjänster, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45232320 Kabeltelevisionsledningar, 45314300 Kabelutrustning, 45314310 Kabelläggning, 92230000 Radio- och kabeltelevisionstjänster, 92232000 Kabel-tv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen