18855-2017 - ResultatSverige-Täby: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Försäkringsförmedling, riskhantering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Täby.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Täby kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende konsulttjänster inom försäkringsförmedling och riskhantering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66510000 Försäkringar, 66517300 Riskhanteringsförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 6 000 000 SEK
exkl. moms