188558-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inbrottslarmssystem – Service och om/tilläggsarbeten för passer- och inbrottslarmsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och om/tilläggsarbeten för passer- och inbrottslarmsystem
BeskrivningDenna upphandling avser Sundsvalls kommunkoncerns behov av ett kontrakt för service och mindre tillägg och förändringar av kommunens utrustning av passer- och inbrottslarm. Beställaren garanterar inga volymer. Leverantören är skyldig att leverera Beställarens verkliga behov. Idag har beställaren ett antal enskilda service- och underhållsavtal. Dessa kommer att sägas upp enligt de enskilda avtalens villkor och kan komma därefter att ingå i detta avtal. Beställaren har även anläggningar där det finns garantiåtagande från leverantörer dessa ingår inte i detta avtal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:76023:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 31625000 Inbrotts- och brandlarm