18857-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Property Maintenance at the Embassy of Sweden in Madrid, Spain.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Comunidad De Madrid.
Nuts-kodES3 Comunidad de Madrid
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Property Maintenance at the Embassy of Sweden in Madrid, Spain.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 45453000 Reparation och renovering, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.