18860-2020 - PlaneringSverige-Linköping: Utrustning för narkotikaspårning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI drogtest
Referensnummer: RFI-2019-169 drogtest
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38544000 Utrustning för narkotikaspårning
II.1.4.
Kort beskrivning
Informationsinhämtning angående drogtest.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33696500 Laboratoriereagenser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drogtester för urin och saliv.