Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsultuppdrag VA-process.
Referensnummer: TN 2017/628
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag inom ramavtalet omfattar att i samråd med förvaltningen C4 Teknik utreda processproblem och ta fram processlösningar enligt beställarens anvisningar och krav med upprättande av programhandlingar och utredningar samt projektering av VA-anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen