Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster SkeboSIH -23
Referensnummer: UH-2022-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtalskontrakt för städning / renhållning inom Skelleftebostäders samt Skellefteå Industrihus fastigheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Erhållet kontrakt bedöms innefatta ca. 6 MKR totalt och maximalt 7 MKR räknat på total uppdragstid inkl. samtliga optioner