188774-2017 - ResultatSverige-Spånga: Utrustning för biblioteksautomation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sorteringsverk med tillhörande tjänster.
Referensnummer: 2.6/3326/2026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett helhetsåtagande avseende leverans av minst ett sorteringsverk med tillhörande tjänster (sorteringsverket):
— Planering och projektering av installationen,
— Installation av sorteringsverket på anvisad plats,
— Service- och support,
— Utbildning och vidareutveckling,
— Dokumentation, tekniska beskrivningar, utbildningsmaterial och manualer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39155100 Biblioteksutrustning, 48160000 Programvara för bibliotek
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen