2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servrar, lagringslösning och backuputrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser Köparnas behov av fabriksnya servrar, lagringslösningar och backuputrustning med tillhörande programvara samt närliggande produkter. Upphandlingen avser även tjänster kopplade till hårdvaran, samt mjukvaror som är stöd för vår serverdrift. Köparna har en tydlig önskan att de produkter som införskaffas på ett enkelt sätt ska kunna införlivas i befintlig miljö, för att bibehålla och utveckla den befintliga infrastrukturen. Samtliga produkter ska köpas och ägas av respektive Köpare.
Intern identifierare: KS 2024-00031
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48820000 Servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: MALL, Växjö kommun