188825-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare – Bussbolag för verksamhetssresor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussbolag för verksamhetssresor
BeskrivningHej alla bussleverantörer! Nu söker vi efter flera leverantörer som kan köra dalafolk med buss till bl.a. studieresor, friluftsdagar eller personalutflykter. Resorna består till största del av dagsresor - men andra typer av resor kan förekomma. Inom ramen för avtalet söker vi även en leverantör som kan köra en av beställarnas sommarvikarier under en tidsbestämd period på sommaren. Läs igenom dokumenten för att få mer information! Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFalun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 34121000 Bussar, 34121500 Långfärdsbussar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLudvika
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFalun - transport av sommarvikarier
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelGagnef - grupp 1
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelHedemora
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelBorlänge
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelGagnef - grupp 2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93031:Lot:7