See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts
Beskrivning: Upphandlingen avser skolskjuts inom Ängelholms kommun. Skolskjutsen är uppdelad i tre delområden. Delområde 1: Toftaskolan F-9 i Munka Ljungby, Össjö skola F-6 i Össjö. (ny skola F-6 från 2025 i Munka Ljungby) Delområde 2: Söndrebalgs skola F-9 i Hjärnarp och Magnarps skola F-9 i Vejbystrand. Delområde 3: Strövelstorps skola F-9 i Strövelstorp. Nyhemsskolan 7-9, Villanskolan F-6 och Rönnegymnasiet i Ängelholms centrum.
Föregående meddelande: 1611-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Skolskjuts Delområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81977:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål