18888-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för undervisning – Virtual training software för education and training in incident response 26
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVirtual training software för education and training in incident response 26
BeskrivningThe aim is to provide a virtual platform with a wide range of environments and incidents/situations that the students can train how to handle, individually or in groups. The system will be installed by MSB in a physically separated training environment at MSB's facilities.
Intern identifierare25/317
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 48190000 Programvara för undervisning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000