18892-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Vassklippning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVassklippning
BeskrivningUpphandlingen omfattar utförande av vassklippning i sjöar och kanaler i Kristianstads kommun.
Intern identifierareTN 2024/2964
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 45247000 Anläggningsarbete för dammar, kanaler, bevattningskanaler och akvedukter, 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVassklippning
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel