188930-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Ammunition
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement — Special Ammunition.
Referensnummer: 16FMV8886
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35330000 Ammunition
II.1.4.
Kort beskrivning
1 M4005-109800 .22 LR NPTR, 1 250 000 st.
2 M4005-109820 .22 LR VINTER, 1 500 000 st.
3 M4006-106120 6,5 FLT HS DL, 200 000 st.
4 M4006-106130 6,5 mm BAN HS DL, 200 000 st.
5 M4006-106140 6 mm HS BR DL, 100 000 st.
6 M4007-506031 SMI 7,62 mm, 100 000 st.
7 M4008-516000 32 S+W LWC (98 grains), 300 000 st.
8 M4008-516010 32 S+W LWC (83 grains), 300 000 st.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Framework agreement — Special Ammunition (Item 1, 3-8)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 M4005-109800 .22 LR NPTR, 1 250 000st.
3 M4006-106120 6,5 FLT HS DL, 200 000st.
4 M4006-106130 6,5 mm BAN HS DL, 200 000st.
5 M4006-106140 6 mm HS BR DL, 100 000st.
6 M4007-506031 SMI 7,62 mm, 100 000st.
7 M4008-516000 32 S+W LWC (98 grains), 300 000st.
8 M4008-516010 32 S+W LWC (83 grains), 300 000st.
Framework agreement — special Ammunition (Item 2)
Del nr: 2
2 M4005-109820 .22 LR VINTER, 1 500 000st.