188939-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Exploatering av fastigheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och exploateringsingenjörstjänster.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70110000 Exploatering av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Mark- och exploateringsingenjörstjänster till Uppsala kommun och bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70110000 Exploatering av fastigheter, 71300000 Ingenjörstjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen