188940-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av transportfordon och anläggningsmaskiner.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inhyrning av fordon med förare för gräv och transporttjänster i Uppsala kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112100 Dikesgrävning, 45112200 Borttagning av jordskikt, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen