189001-2017 - ÄndringSverige-Växjö: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer, stapling, bråcknät, clips och engångsinstrument m.m.
Referensnummer: 16RK2076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg upphandlar kirurgiska engångsinstrument, suturer, bråcknät, clips, stapling m.m.
Förbrukning för 2016 ca 6,8 MSEK.