189005-2017 - ÄndringSverige-Henån: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT arbetsplatser tillbehör och tjänster.
Referensnummer: Dnr. 12-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med en (1) samarbetspartner för successiva leveranser av IT-arbetsplatser för anställda inom kommunens administration.
Med IT-arbetsplatser avses köp av bärbara datorer, stationära datorer, läsplattor, bildskärmar, enklare AV-produkter för t.ex. gemensamma arbetsplatser och konferensrum samt tillbehör och tjänster.