189024-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Mätutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorievågar/Precisionsvågar
Referensnummer: A186.131/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38300000 Mätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett Ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens och Tullverkets behov av laboratorievågar/precisionsvågar samt serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38300000 Mätutrustning, 38310000 Precisionsvågar, 38311200 Elektroniska laboratorievågar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen