189039-2025 - Planering
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Request for Information (RFI) Inhämtning och transport av fett och slam
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRequest for Information (RFI) Inhämtning och transport av fett och slam
BeskrivningSundbybergs Vatten och Avfall AB (SAVAB) undersöker marknadens möjligheter och tekniska lösningar för framtida upphandling av slambilar. Vi är intresserade av att få insikter och förslag från er leverantörer kring vilka innovationer och branschstandarder som finns, samt hur vi kan utforma upphandlingskraven på ett realistiskt och marknadsanpassat sätt.
Intern identifierareSAVAB-2025/13
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144410 Slamsugare, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering