2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information (RFI) Inhämtning och transport av kommunalt avfall och förpackningar i tvåfacksbil
Beskrivning: Sundbybergs Vatten och Avfall AB (SAVAB) undersöker marknadens möjligheter och innovativa lösningar för framtida upphandling av transport av kommunalt avfall och förpackningar i tvåfacksbilar. Vi är intresserade av att få insikter och förslag från er som leverantör kring vilka tekniska lösningar som finns och hur vi kan utforma kraven i en kommande upphandling på ett realistiskt och marknadsanpassat sätt.
Intern identifierare: SAVAB-2025/21
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport