189093-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
kärlupphandling fyrfack
Referensnummer: UVA-2022-01499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden innefattar:
inköp av avfallskärl med tillbehör, montering, lagring och utställning av fyrfackskärl , återtag och lagring av begagnade kärl samt demontering och återvinning av begagnade kärl.
Genomförande förutses ske successivt under fyra månader med start mars 2025 - juni 2025 detta i samråd med insamlingsentreprenör och beställare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224340 Soptunnor, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen