See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VS-arbeten
Beskrivning: Umeå kommun upphandlar ramavtal avseende VS-arbeten för successiva avrop under ramavtalsperioden i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104290:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten