Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM-system
Referensnummer: 2-3381/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48445000 Programvara för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Customer Relationship Management (CRM) system.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster