2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för vinterväghållning av kommunens gator och vägar, gång och cykelbanor samt vid kommunala fastigheter, enligt villkor i denna upphandling. Upphandlingen är uppdelad i sex områden. Avtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör per område. Entreprenaden avser snöröjning och sandning.
Intern identifierare: 24/UH/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000