189216-2020 - ÄndringSverige-HULTSFRED: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållningstjänster i Hultsfreds och Högsby kommuner
Referensnummer: U-021-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hultsfreds Kommunala Industri AB och Östra Smålands Kommunalteknikförbund inbjuder till anbudsgivning gällande vinterväghållningstjänster. Upphandlingen är uppdelad i 23 distrikt i Hultsfreds och Högsby kommuner.