189255-2019 - PlaneringSverige-Halmstad: Infusionspumpar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Infusionspumpar
Referensnummer: 19/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33194110 Infusionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hearing inför kommande upphandling gällande infusionspumpar (volympumpar och sprutpumpar), racksystem och apparatspecifikt förbrukningsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33194100 Utrustning för infusion, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hearing inför upphandling av infusionspumpar, racksystem, apparatspecifikt förbrukningsmaterial.