189272-2018 - ResultatSverige-Malmö: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad Elinegård, Holmastycket 6
Referensnummer: 17/364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser 86 lägenheter fördelat på två (2) huskroppar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45313100 Hissinstallationer, 45323000 Ljudisoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45343000 Installation av brandskydd, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen