Stockholms stads trafikkontor genomför en ramavtalsupphandling av konsulter för kontroll av att stadens gemensamma miljökrav, ställda på kemikalier, arbetsfordon och arbetsmaskiner m.m., efterlevs vid entreprenader och tjänster medverkande i bygg- och anläggningsprojekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 90714500 Miljökvalitetskontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen