See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anläggningsmaskin- och transporttjänster
Beskrivning: Uppdraget avser anläggningsmaskintjänster och transporttjänster med förare och maskin/fordon. Tjänsterna ska täcka behovet som den egna basresursen inte har kapacitet för. Ramavtalet ger Beställarna möjlighet att under avtalstiden beställa mindre eller större uppdrag där förutsättningar såsom start- och färdigställandetid, omfattning och resultat överenskommes och bekräftas av Beställaren vid varje tillfälle.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Prislista Grupp 1.0 Anläggningsmaskintjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107872:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111290 Förarbeten till anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prislista Grupp 2.0 Säter – Hjulburen grävmaskin minst 15 ton
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107872:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Prislista Grupp 3.0 Avesta Vatten och avfall- Lastbilar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107872:Lot:3