Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ögonoperationsmaterial och implantat omtag
Referensnummer: VF2018-0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss inför upphandling av en produkt med funktionen: "intraokulär lins/bakre kammare/single piece/asfärisk gul".
Företag/leverantör som tillhandahåller en "intraokulär lins/bakre kammare/singlepiece/asfärisk gul" och är intresserade att få kommentera på den externa remissen är välkomna att ta kontakt med ansvarig upphandlare för att ta del av materialet i den externa remissen.