189366-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Upphandling mattransporter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling mattransporter
BeskrivningUpphandlingen omfattar Bengtsfors kommuns behov av mattransporter till skolor, förskolor och äldreomsorg. Med mattransport avses lastning, distribution och lossning av kall och varm mat samt tillbehör och varor från produktionskök. Även returtransport av tomgods ingår. Leveranser till skolor/förskolor sker alla vardagar utom helgdagar och friluftsdagar under året. Leveranser sker även under lovdagar till förskolor samt vissa fritids efter överenskommelse. Till äldreomsorgen sker leveranser alla dagar per år.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUppdrag 1, Mattransporter från produktionsköket i Bäckefors
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97324:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUppdrag 2, Mattransporter från produktionsköket i Billingsfors
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97324:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUppdrag 3, Mattransporter från produktionsköket i Bengtsfors
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97324:Lot:3