2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyproduktion flerbostadshus Skevik
Beskrivning: Nyproduktion av två flerbostadshus om ca 60-70 lägenheter inom fastigheten Skevik 1:190 vid Björnskogsvägen i Gustavsberg, Värmdö kommun. Även delar av angränsande fastigheter Skevik 1:1 och delar av Ösby 1:41 ingår i uppdraget där bl.a. mark- och ledningsarbeten samt uppförande av utegym ingår. Ombyggnad av 1 st tom lokal till undercentral i del av befintlig byggnad i området ingår också i uppdraget. bygglovshandlingar förväntas tas fram av totalentreprenören.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107354:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster