18940-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel - Grossist
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel - Grossist
BeskrivningKolonial, Djupfryst, Färskvaror,Kylvaror,Speceri och Vin/Sprit/Öl Klass3
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001