189419-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster – Ramavtal för konsulttjänster i planprocessen, detaljplanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för konsulttjänster i planprocessen, detaljplanering
BeskrivningUpphandlingsdokumentet avser konsulttjänster i planprocessen, detaljplanering och digitalisering av detaljplaner. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden och anbud kan lämnas på ett (1) eller två (2) delområden.
Intern identifierareSBN25.348
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000