189437-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ombyggnation Gripgatan 1-4
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmbyggnation Gripgatan 1-4
BeskrivningProjektet avser att på totalentreprenad utföra ombyggnation av flerbostadshus inom fastigheten 1801 Hägern 9. Bostäder belägna på Gripgatan 1-4, 76 st lägenheter med storlekar från 2 RoK till 5 RoK. Projektet innefattar bland annat ytskikt, badrum, kök, stammar, klimatskal. Projektet omfattar även åtgärder i parkeringsgarage samt tillhörande mark.
Intern identifierare25/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000