Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personligt ombud
Referensnummer: SOF 133/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Personligt ombud. Personligt ombud är ett stöd för personer med psykisk funktionsnedsättning. Målet med stödet är att de psykiskt funktionsnedsatta ska kunna leva ett mer självständigt liv, med möjlighet att ta del av samhällets utbud av vård, stöd och service med mera. Ett personligt ombud ska ge råd och stöd i samband med kontakter med myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen