189481-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Finansiell leasing av fordon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFinansiell leasing av fordon
BeskrivningRegion Värmland avser upphandla leverantör för finansiell leasing för att finansiera regionens anskaffning av tjänstebilar samt förmånsbilar med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102908:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster, 66114000 Finansiell leasing
Optioner
Beskrivning av alternativenMaximalt 24 månader.