189495-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tjänster på elområdet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elentreprenör Allmän el
Referensnummer: 21-0279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtals upphandling omfattar elarbeten i Beställarens dagliga driftarbete. Mestadels mindre jobb av servicetyp i form av felsökning och mindre installationer.
Det kommer även förekomma elarbete i form av lite större installationer, bl.a. som hjälp till Utvecklingsavdelningens projekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen