189531-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk formgivning och produktion samt tryckeritjänster
Referensnummer: 114-1368-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kreativa tjänster som formgivning och grafisk produktion av olika typer av informationsmaterial samt säkerställning av tryckeriprodukter inom Länsstyrelsen i Västmanlands län.
Upphandlingen är indelad i två anbudsområden:
1. Grafiskformgivning och produktion
2. Tryckeritjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79820000 Trycktjänster, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen