Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brooker för tjänst avyttring av fordon, maskiner och lösöre
Referensnummer: RS 2021-05764
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Nu genomför VGR en ramavtalsupphandling avseende avyttringstjänster av begagnade fordon, maskiner och lösöre.
Vi söker leverantörer som med god service och stort engagemang vill hantera försäljningstjänst av begagnade fordon, maskiner och lösöre för VGR och samverkande parter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16000000 Jordbruksmaskiner, 34100000 Motorfordon, 63121000 Lagring och hämtning, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen