189545-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Tum och Handledsortoser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTum och Handledsortoser
BeskrivningUpphandlingen avser Tum och handledsortoser som tillhandahålls av Arbetsterapeuter/Fysioterapeuter inom Specialiserad Handrehabilitering och Habilitering, Regionens Hälsocentraler och Primärvårdsrehab.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100493:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141700 Ortopediska artiklar, 33180000 Funktionellt stöd, 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel