189575-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsmiljösamordning projekt Hagastaden K-448.
Referensnummer: E2017-00836
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
För uppdraget ska anbudsgivaren erbjuda en alternativt 2 arbetsmiljösamordnare som ska utgöra en resurs inom exploateringskontoret, Stora projekt Hagastaden, och därvid medverka i projektarbetet. Uppdraget bedöms motsvara 100 procent av ett heltidsuppdrag fördelat på en eller 2 konsulter.
AUA.3 – Orientering om projektet och uppdraget:
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen