189649-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Steriliseringsprodukter
Referensnummer: DNRGS170296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att teckna ramavtal på regionens samlade behov av Steriliseringsprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen