189686-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsförfrågan Lastbilar
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel - FD05
II.1.4.
Kort beskrivning
TvNo Textilservice AB organisationsnummer 556194-6152 har för avsikt att från en leverantör upphandla två stycken nya lastbilar enligt specifikation i förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen