Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - Geoteknik
Referensnummer: A 22-026 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun och Örnsköldsviks Hamn och Logistik AB upphandlar ramavtal på tekniska konsulter inom området "geoteknik" för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71351210 Geofysiska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen