See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL - avseende VA-arbeten i Mora, Orsa och Älvdalen
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för VA-ledningsarbeten i kommunerna Mora, Orsa och Älvdalen. Avrop från ramavtalet kommer att avse reparations- och underhållsarbeten i samband med om-, till- och nybyggnationer på det kommunala VA-ledningsnäten åt respektive beställare.
Föregående meddelande: 1860-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: RAMAVTAL - avseende VA-arbeten i Mora och Orsa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85784:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: RAMAVTAL - avseende VA-arbeten i Älvdalen kyrkby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85784:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: RAMAVTAL - avseende VA-arbeten i Särna och Idre
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85784:Lot:3